0 İla 6 Aylık Bebek Beresi Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu çalışmamızda 0-6 aylık bebekler için tığ ile hızlı ve kolay bir şekilde nasıl bere işlendiğini öğreneceğiz. Bundan sonraki çalışmalarımızda yaş sınırı giderek artacak ve hemen hemen her yaştaki çocuklar için bere işleme tekniklerini siz sevgili ipuçlarım okuyucularımız ile paylaşacağız.

0 İla 6 Aylık Bebek Beresi İşlemesi

Bu proje için 6 mili metrelik yün tığı ile kışa uygun olan kalın bir yün iplik gerekmektedir.

bebek beresi 1Başlangıç düğümü ardına 5 tane zincir çekin sonrasında ilk zincirin içinden tığınızı geçirip zincirleri birleştirerek yuvarlak bir daire oluşturun.

bebek beresi 2Daha sonra oluşturduğunuz yuvarlak dairenin içerisine toplamda 12 adet çift kroşe işleyin. Toplamda 12 çift kroşe işledikten sonra her iki kanadı da birleştirin.

bebek beresi 3İlk sırayı tamamlayıp her iki kanadı da birleştirdikten sonra 2 adet zincir çekin ve zinciri çektiğiniz aynı ilmeğin içerisinde bir tane çift kroşe işleyin.

bebek beresi 4Bundan sonra tüm sırayı her bir ilmiğe 2 adet çift kroşe işleyerek devam edin. Bu sıra tamamlandığı zaman toplamda 24 adet çift kroşe işlemiş olacaksınız tabi başta çektiğiniz 2 zincir ile beraber.

bebek beresi 5Üçüncü sıraya başlarken yeniden 2 adet zincir çekin ve hemen sonraki zincirin içine 2 adet çift kroşe işleyin.

bebek beresi 6Sonraki zincire sadece 1 tane çift kroşe işleyin. Sonraki zincire yeniden çift kroşe işleyin.
Bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Yani bir tane çift kroşe sonrasındaki zincire 2 tane çift kroşe olarak tüm sırayı tamamlayın. 1 kroşe sonraki zincire 2 kroşe, sonraki zincire 1 kroşe, sonraki zincire 2 kroşe…

Sona geldiğinizde normalde 1 çift kroşe atmanız gerekirken taç kısmını işlediğimiz için 2 tane çift kroşe işleyin ve her iki kanadı da tığ ile birleştirin.

Sona geldiğinizde toplamda 36 tane ilmeğinizin olması gerekiyor. Bu noktadan sonra genişletme işlemesini uygulamayacağız çünkü 0-6 aylık bebekler için bu bereyi işleyeceğiz.

bebek beresi 7Artık 2 tane zincir çektikten sonra her bir ilmeğe birer tane çift kroşe işleyerek tüm sırayı devem edin.

Bu noktadan sonra merkezden sonuna kadar en az 12,5 ila 15 cm uzunluğa erişinceye kadar her bir ilmiğe birer tane çift kroşe işleyerek devam etmeniz gerekiyor.

İngilizce Video İle Anlatım

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/0-ila-6-aylik-bebek-beresi-nasil-islenir-resimli-anlatim/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir