6 İla 12 Aylık Bebek Beresi Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Daha önceki çalışmamızda 0 ila 6 aylık bebek beresinin nasıl işleneceğini siz sevgili okuyucularımız ile paylaşmıştık.

Şimdi bu çalışmamızda 6 ay ile 12 aylık bebek beresinin nasıl işleneceğini adım adım sizlerle paylaşacağız.

6 İla 12 Aylık Bebek Beresi

Bu projede bir önceki çalışmada olduğu gibi kalın yün iplik ile 6 mili metre yün işleme tığını kullanıyoruz.

Bebek beresine başlama zinciri sonrasında 5 adet zincir çekip zinciri birleştirerek başlıyoruz.

Bebek Beresi 1Hazırladığımız yuvarlak daire içerisine 2 tane zincir çektikten sonra 12 adet çift kroşe işleyerek ilk sırayı tamamlıyoruz.

Bebek Beresi 2İlk sıra tamamlandıktan sonra 2 zincir çekip bu sefer aynı 2 zincir çektiğiniz ilmeğe 1 tane çift kroşe işleyin. İşlediğiniz bu çift kroşe ile başta çektiğiniz 2 zincir 2 adet çift kroşenin yerine geçmektedir.

Bebek Beresi 3Sonraki ilmeğe 2 adet çift kroşe işleyin ve sonraki her ilmeğe 2 adet çift kroşe işleyerek ikinci sırayı tamamlayın. Sıra tamamlanınca her zamanki gibi diğer taraf ile tığ işinizi üstteki yani ikinci iki ilmeğin içinden geçirerek bağlayın ve 2 adet zincir çekmeyi ihmal etmeyin.

Tüm sıra tamamlandığında toplamda 24 adet çift kroşe olması gerekiyor.

Bebek Beresi 4Bu sefer aynı zincirin içine diğer direk olarak ikinci ilmeğe yani zincire geçerek 2 adet çift kroşe işleyin. Sonraki zincire sadece 1 tane çift kroşe işleyin.

Bu noktadan sonra tahmin ettiğiniz üzere 1 çift kroşe, sonraki zincir 2 çift kroşe şeklinde arttırmaya devam ederek tüm sırayı işleyin.

Bebek Beresi 5Tüm sıra tamamlandığında bu sırada toplamda 36 tane çift kroşe olması gerekmekte. Elbette her zaman yaptığınız gibi sıra sonunda karşı taraf ile tığ işini birleştirip 2 adet zincir çekmeyi ihmal etmeyin.

Bebek Beresi 6İki zincir çektikten sonra sonraki zincire 1 çift kroşe işleyin ve sonrasındaki zincire 2 tane çift kroşe işleyin. Sonraki iki zincire birer tane çift kroşe işleyin ve sonraki zincire 2 tane çift kroşe işleyin. Anladığınız üzere 1 çift kroşe 2 zincire ve 2 çift kroşe tek zincire şeklinde tüm sırayı tamamlamanız gerekiyor.

Yanlışlık olmamamsı için yeniden tekrar etmek isteriz 1 tane çift kroşe, 1 tane çift kroşe ve 2 tane çift kroşe şeklinde tüm sıra tamamlanmalıdır.

Sıra sonunda berenin bir yakasını diğer taraf ile birleştirin ve 2 tane zincir atın. Sıranın sonunda toplamda 48 adet çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.

Bebek Beresi 7Bu noktada taç kısmı büyütmeyi bırakıyor ve berenin uzun kısmını işlemeye başlıyoruz. Tahmin ettiğiniz üzere her bir zincire birer tane çift kroşe işleyerek tüm sırayı ve diğer tüm sıraları tamamlıyoruz.

Artık merkezden uzunluk toplamda 18 cm olana dek aynı şekilde yani her bir zincire birer tane çift kroşe işleyerek bereyi tamamlıyoruz.

İngilizce Video İle Anlatım

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/6-ila-12-aylik-bebek-beresi-nasil-islenir-resimli-anlatim/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir