Bebeğim Çok Fazla Ağlıyor Ne Yapmalıyım, Bebeğimin Ağlamasını Nasıl Durdururum?

Evet, sevgili hanımlar özellikle yeni anne ve anne adayları. Sizlerin en çok merak ettiği konuyu yani bebeğinizin normalden fazla ağlamasının normal olup olmadığını merak ediyorsunuz öyle değil mi?

Deneyimli anneler bu konu hakkında pek çok bilgiye sahiptir. Fakat yeni anneler bu konuda her daim endişeli ve panik halindedirler. Bu yüzden siz sevgili ipuçlarım annelerine bebeğinizin ağlaması konusunda detaylı bilgileri vermeyi kendimize bir görev bildik.

Bebeğin Ağlaması Normalden Fazla İse Ne Yapmalı?

• Eğer havalar soğuk ise ve evde yeteri kadar ısı almamış ise bebeğiniz üşütmüş olabilir ve bu nedenle kulak ağrısı çekiyor olabilir.
• Eğer bebeğiniz birkaç gün boyunca büyük tuvaletini yapmadı ise bu ağlamanın sebebi yine bir hastalığın habercisidir.
• Bebeğinizin siz bilmeseniz de süte alerjisi olabilir. Yada annenin yediği bir şeye alerjisi vardır ve anne bu besini bebeğe süt yolu ile geçirmiş olabilir.
• Eğer bebeğiniz üç veya dört aylıktan küçük ise ve uzun uzun ağladığı zaman karnının altı yani batın bölgesi şişiyor ise bu durum bebeğinizin gaz sancısı olduğunu gösterir.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photos-baby-massage-image24241748Sevgili anneler eğer bebeğiniz uzun süre ve durmadan ağlıyor ise onu muhakkak doktora götürmeniz gerekmektedir. Böylece yukarıda saydığımız hastalıklardan herhangi birinin bebeğinizde olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bunun dışında doktor bebeğinizde fıtık yada görünmeyen bir hastalığın olup olmadığı için bebeğinizi gözden geçirmiş olur.

Bazı bebekler sürekli çığlık atar bazıları ise sessiz bir şekilde adeta bir melek gibi uyurlar. Bebeğin melek gibi uyuduğu zamanlarda bazı anne ve babalar bebeklerinde bir sorun olduğunu ve bebeklerinin hiçbir seste dahi kolay kolay uyanmadığını gördükleri için telaşa düşüp bebeklerinin sağır olduğunu yada az duyduğunu zannederler.

Oysa bu durum tamamen doğaldır. Bu gibi bir durumdan şüphe ettiğiniz zaman elbette yapılacak ilk iş bebeği doktora götürmektir. Fakat sizde denemek isterseniz masaya hızlı bir yumruk atarak bebeğinizin sese tepki verip vermediğini anlayabilirsiniz. Normal bir bebek masaya atılan yumruğun sesini duyduğu zaman muhakkak kafasını hoplatacak ve tepki verecektir.

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/bebegim-cok-fazla-agliyor-ne-yapmaliyim-bebegimin-aglamasini-nasil-durdururum/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir