Bebeğim Çok Fazla Hastalanıyor, Ne Yapabilirim?

Eğer bebeğiniz daha 1 yaşına basmamış ise ve şimdiden en az 5-6 defa soğuk algınlığı ya da üşütme geçirmiş ise muhtemelen siz bir şeyleri yanlış yaptığınızı düşünüyor ve telaşa kapılıyorsunuzdur.

Aslına bakarsanız sevgili anneler bebeğin ilk birkaç yılı içinde bir ya da 2 defa soğuk algınlığı geçirmesi çok doğaldır. Bilhassa evde bebeğiniz dışında başka çocuklar ya da büyük kardeş var ise veya bebeğiniz sabah kreşe gidiyor ise birkaç defa soğuk algınlığı geçirmesi şaşılacak bir durum değildir. Özellikle hem anne hem baba çalışıyor ise bebek çok daha sık üşütebilir.

hasta bebek sorunu

Ne Yapılmalı?

Yapmanız gereken ilk şey hemen bebeğinizin herhangi bir şeye alerjisi olup olmadığını anlamak için kontrol ettirmenizdir. Belki de bebeğinizin sorunu tamamen beslenme kaynaklıdır. Eğer bebeğinizi siz emziriyorsanız bebeğinizin sürekli hastalanması bu duruma bağlı olabilir. Yani bebeğinizin süte alerjisi ya da sizin sütünüzde bulunan bir şeye alerjisi olabilir.

Hem kendinizi hem de bebeğinizi soğuk algınlığına yakalanmayacak bir duruma getirmeniz imkânsızdır. Fakat elbette gün içinde sürekli olarak kendi ellerinizi anti bakteriyel jel ya da sıvılar ile dezenfekte edebilirsiniz. Bilhassa bebeğinizin altını değiştirirken ellerinizin tamamen steril olmasına dikkat etmelisiniz.

Merak etmeyin sevgili hanımlar biz insanlar soğuk algınlığından eğer altında başka bir sebep yatmıyor ise her zaman için kurtuluruz bu durum bebeğiniz içinde geçerlidir.

Fakat her zaman için bebeğinizin sürekli hastalanmasını göz ardı edemezsiniz ve bu durumun altında farklı bir nedenin yatıp yatmadığından emin olmalısınız.

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/bebegim-cok-fazla-hastalaniyor-ne-yapabilirim/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir