Bebeğim Gün İçerisinde Ne Kadar Meyve Suyu İçmeli, Bebeğimin Meyve Suyunu Sulandırmalı mıyım?

Eğer sevgili anneler olağan üstü sıcak hava koşullarında yaşamıyorsanız o zaman bir yaş alı bir bebeğin meyve suyu da dâhil olmak üzere günlük ihtiyacı olan sıvı miktarı yaklaşık olarak 239 ml kadardır.

Fakat bu 239 ml biraz az ya da biraz fazla olabilir. Yani şu şekilde bir örnek verebiliriz sevgili anneler eğer bebeğiniz günlük olarak 239 ml mama yiyor ya da süt içiyor ise ve sizde ona atıştırsın diye arada 50-60 ml kadar meyve suyu verirseniz bu sorun olmaz.

Unutmamanız gereken şey sevgili anneler, meyve suyunun sütün ya da mamanın yerine geçebilecek bir besin olmadığını aklınızdan çıkarmamanızdır.

Yani bebeğinizi meyve suyu ile doyurmamalısınız her zamanki gibi süt ya da mama ile doyurmalı ve meyve suyunu ek bir besin olarak bebeğinize vermelisiniz.

Bebeğim Herhangi Bir Meyve Suyunu İçebilir mi?

Bebeğinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri halis %100 meyve suyudur. Çünkü bebeğinizin hazır meyve sularındaki yapay şekere hiç ihtiyacı yoktur. Bu yüzden bebeğinize doğal ve taze meyve suları hazırlamalı ve içlerinden istediğiniz meyveyi seçmelisiniz.

Fakat sevgili hanımlar aklınızdan çıkarmamanız gereken şey özellikle yeni doğan bebeklerde sıklık ile görülen narenciye alerjisidir. Bu yüzden anneler özellikle yeni doğum yapan anneler narenciye suyundan uzak durmalıdırlar. Unutmayın 9 veya 10 aydan önce portakal suyu olmaz.

bebekler icin meyev suyuBebeğime Verdiğim Meyve Suyunu Sulandırmalı mıyım?

Aslına bakarsanız sevgili anneler meyve suyunu sulandırmak tek kelime ile harika bir fikirdir. Çünkü içerisindeki şeker de bu sayede kesilmiş olur. Sizde bebeğiniz bu tada alıştıkça meyve suyunun içerisindeki suyu yavaş yavaş azaltabilirsiniz.

Eğer bebeğiniz meyve suyu içmeyi seven bir bebek ise o zaman meyve suyunu ileriki zamanlarda sulandırabilirsiniz yani 2. Ya da 3. Yılda bile.

239 ml Sıvı Kuralı Ne Kadar Süre İle Uygulanmalıdır?

239 ml sıvı kuralı bebeğiniz yedi, sekiz ya da dokuz aylık olana dek uygulanmalıdır. Bebeğiniz tamamı ile katı yemekler ve meyve suyu ve mama ile beslenmeye başlayıncaya kadar bebeğinizin alması gereken en az sıvı miktarıdır.

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/bebegim-gun-icerisinde-ne-kadar-meyve-suyu-icmeli-bebegimin-meyve-suyunu-sulandirmali-miyim/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir