Bebeğimi Emzirmeyi Nasıl Kesebilirim, Bebeğimi Biberona Nasıl Alıştırırım?

Evet, sevgili ipuçlarım anneleri bir çok makalemizde bebekleriniz için bir çok konuyu işledik ve işlemeye devam ediyoruz.

Fakat bu makalemizde özellikle sizleri rahatlatacak ve eski yaşantınıza dfönmenizde bir nebzede olsa faydalı olabilecek bir konuyu işliyoruz. Evet tahmin ettiğiniz gibi bebeğinizi emzirmeyi nasıl keseceğinizi.

Biliyorum sevgili hanımlar bu ne sizin ne de bebeğiniz için kolay olmayacak fakat her bebek gibi sizin bebeğinizinde artık biberona geçmek zorunda.

Bazı anneler bu konuda oldukça duygusal olsalarda bu yapmaları gereken bir uygulamadır. Ve bu uygulamayı sizler için en kolay hale getireceğiz sevgili anneler.

Fakat bu noktada ister siz kendiniz emzirmeyi kesmeye karar verin, istersenizde bebğinizin yaşı geldiği için emzirmeye son verin, durum ne olursa olsun bir anda emzirmeden kesme diye bir şey yoktur. Yani emzirmeyi kesme konusunda yavaş ama emin adımlar atmanız gerekmektedir.

biberon ile beslenen bebek

Emzirmeden Kesmek İçin İzlenecek Yollar

• İlk önce sevgili anneler, bebeğinizin bir emzirme saatini kesmek ve o saatte bebeğinizi emzirmek yerine ona biberon ile mama vermekle işe başlayın.
• Bu emzirme saati eksikliği nedeni ile aşağı inme yani sütünüzün akması durumunda sadece bu baskıyı azaltacak derecede sütünüzü pompa ile çekin. Unutmayın sadece ve sadece baskıyı azaltacak kadar fazlası değil. Sütünüzü çektikten sonra soğuk b,ir el havlusunu göğüslerinizin üstüne koyun ve kollarınızı kavuşturun. Havluya sıkıca sarılmış bir şekilde 5 ila 10 dakika kadar bekleyin. Sütün aşağı inmesi hissini her duyduğunuz zaman bu işlemi hemen uygulayın. Bu uygulama vücudunuza sütün üretimini durdurması için gerekli olan mesajı verecektir.
• Yukarıdaki sütü durdurma uygulamasını 3 gün boyunca tekrar ettikten sonra bir emzirme saatini daha eksiltin. Ve aynı taktiği 3 gün boyunca tekrar edin. Bebeğiniz tam anlamaı ile vazgeçene dek her 3 günde bir emzirme saatlerinden birini biberon ile beslemeye çevirin.

Unutmayın!
Sevgili anneler, emzirmeyi kesme işlemi ne çok çabuk yapılmalı ne de çok geç yapılmalıdır. Hem bebeğiniz hem de sizin için emzirmeyi keseceğiniz zamanı bilmeniz ve gerçekelr ile yüzleşmeniz gerekmektedir.
Şunu sakın unutmayın sevgili anneler bebeğinzi ne kadar çabuk mama ve katı yemeklere doğru yolunu hızlandırsa bu bebeğiniz için çok daha iyi olacaktır.

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/bebegimi-emzirmeyi-nasil-kesebilirim-bebegimi-biberona-nasil-alistiririm/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir