Bebeğimin Ateşli Nöbet Geçirmesini Nasıl Engellerim, Bebeğim Ateşli Nöbet Geçirirse Ne Yapmalıyım?

Biliyorum sevgili anneler bebeğinizin ateşlenmesi zaten başlı başına büyük bir problemken asıl korkulan olursa yani bebeğiniz ateşli nöbet geçirirse ne yapacağınızı bilmiyor ve bu durumu engelleyip engelleyemeyeceğinizi öğrenmek istiyorsunuz.

Bebeğinizin ateşli nöbet geçirmesini belli bir noktaya kadar engelleyebilirsiniz ancak. Konuya bu noktayı vurgulayarak devam etmek istedim çünkü bellik bir noktadan sonra ne yaparsanız yapın ateşli nöbet durumu kaçınılmaz olabilir.

Bebeğim Ateşli Nöbet Geçirirse Ne Yapmalıyım?

Öncelikle sevgili hanımlar, aile geçmişinizi göz önünde bulundurmanız gerekir, çünkü ailenizde ateşli nöbet geçiren biri yada birileri var ise o zaman bu durum bebeğinizi ateşli nöbete karşı daha hassas bir duruma sokmaktadır. Yani bebeğiniz ateşli nöbet geçirmedi ise her an geçirebilecekmiş gibi hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Bebeğinize hafif kıyafetler giydirmeyi alışkanlık haline getirin. Yani ona ayaklı tulumlar giydirmekten kaçının.

Diyelim ki, bebeğinizin ateşi 38.3 dereceye kadar çıktı ama siz ona bu duruma rağmen tulum giydirdiniz. İşte bu giydirdiğiniz tulum sadece bebeğinizin pişmesine yol açacaktır. Ve tabi haliyle ateşi 40 derecenin üstüne çıkacaktır.

Eğer bebeğiniz daha önce ateşli bir nöbet geçirmiş ise bu defa bebeğinizin vücudu çok daha hassas olacaktır ve ateşli nöbete yani havaleye yakalanması daha hızlı olacaktır.

Bu yüzden sevgili hanımlar bebeğinizin ateşinin 38 dereceye kadar fırlamasını beklemeden ateş henüz 37.7 derecenin üzerine çıktığında bu ateşi kontrol altına almak için antiinflamatuar ve analjezik ilaç kullanmanız gerekmektedir.

Fakat bebeğiniz yada çocuğunuz daha önce ateşli bir nöbet geçirmediyse ve aile geçmişinizde de böyle bir durum daha önce söz konusu olmamış ise o zaman bebeğinizi yada çocuğunuzu serin bir ortamda tutmanız gerekecektir.

havale ve doktorUnutmayın!
Biz her ne kadar çok bilgi verirsek verelim her zaman için doktorunuz sizin en büyük yardımcınızdır sevgili anneler.

Bu yüzden illa bebeğinizin yada çocuğunuzun havale geçirmesini beklemeyin, bu ve diğer aklınıza takılan her konuda doktorunuzdan bilgi alın.

Bebeğinizin doktoru ile kuracağınız bağ hem sizin hem de bebeğinizin açısından çok ama çok büyük önem taşımaktadır.

Hem anne hem de baba olarak bebeğinizin sağlığı sizlere emanet ve her ikinizde bebeğinizin başına gelebilecek durumlardan önceden haberdar olmalı ve yapabileceklerinizi şimdiden hazırlamalısınız.

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/bebegimin-atesli-nobet-gecirmesini-nasil-engellerim-bebegim-atesli-nobet-gecirirse-ne-yapmaliyim/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir