Bebek Seti Nasıl İşlenir? Adım Adım Anlatım

Bu şık bebek seti için kemik tığ, 1 küçük yumak ipek iplik ve en az 3 yumak kadar normal bebek yün ipine ihtiyacınız var.

Bebek Seti

Boyun kısmına başlarken 72 tane zincir çekin. Tığ tarafından 3. zincire 1 tane çift kroşe işleyin. *sonraki zincire 3 tane çift kroşe, sonraki 4 zincire birer tane çift kroşe ve sıra sonuna kadar işlemeye devam edin.* Sonraki zincire 3 tane çift kroşe ve son 2 zincire 1 tane çift kroşe işleyin.

Not: Çift kroşe işleme yaparken arka taraftaki ilmeği tığ ile yakalayın, arttırma yaparken de her iki ilmeği birlikte işleyin. 3 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: 2 zincir atlayın, sonraki zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, 1 çift kroşe sonraki 2 zincire, * 2 zincir atlayın, sonraki 2 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, 1 çift kroşe sonraki 2 zincire, aynı şekilde devam edin.* 12 defa tekrar yapın ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 3: 2 zincir atlayın, sonraki 2 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 3 tane çift kroşe, * 2 zincir atlayın, sonraki zincire 3 tane çift kroşe, sonraki 3 zincire birer tane çift kroşe ve yeniden tekrarlayın.* 12 defa tekrar yapın ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 4: 2 zincir atlayın, sonraki 2 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, 1 çift kroşe sonraki 3 zincire, * 2 zincir atlayın, sonraki zincire 3 tane çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, sonraki 3 zincire birer tane çift kroşe ve yeniden tekrarlayın.* 12 defa tekrar yapın ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 5: 2 zincir atlayın, sonraki 3 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 3 tane çift kroşe, sonraki 4 zincire 1 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, sonraki 4 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 3 çift kroşe, sonraki 4 zincire birer tane çift kroşe ve yeniden tekrarlayın.* 12 kere tekrar edin ve 3 zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 6: 2 zincir atlayın, sonraki 3 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, sonraki 4 zincire 1 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, sonraki 4 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, sonraki 4 zincire 1 çift kroşe* 12 kere tekrar edin ve 3 zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 7: 2 zincir atlayın, sonraki 4 zincire 1 çift kroşe, sonraki 3 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, sonraki zincire 5 çift kroşe, sonraki zincire 3 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe,* 12 kere tekrar edin ve 3 zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 8: 2 zincir atlayın, sonraki 4 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, sonraki 5 zincire 1 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, sonraki 5 zincire 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, sonraki 5 zincire 1 çift kroşe,* 12 kere tekrar edin ve 3 zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 9: 2 zincir atlayın, sonraki 5 zincire 1 çift kroşe, 3 çift kroşe sonraki zincire, sonraki 6 zincire 1 çift kroşe, *2 zincir atlayın, sonraki 6 zincire 1 çift kroşe, 3 çift kroşe, 6 çift kroşe, * 12 defa tekrar yapın ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 10: 2 zincir atlayın, sonraki 5 zincire 1 çift kroşe, 5 çift kroşe sonraki zincire, sonraki 6 zincire 1 çift kroşe, *2 zincir atlayın, sonraki 6 zincire 1 çift kroşe, 5 çift kroşe, 6 çift kroşe, * 12 defa tekrar yapın ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 11: Ayrım: 2 zincir atlayın, 6 çift kroşe, 3 çift kroşe, 7 çift kroşe,* 2 zincir atlayın, 7 çift kroşe, aynı zincirin içine 3 çift kroşe, 7 çift kroşe,* *3 defa kollar için tekrarlayın. 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 12: 2 zincir atlayın, 6 çift kroşe, 5 çift kroşe sonraki zincire, 7 çift kroşe, 2 zincir atlayın, 7 çift kroşe, 5 çift kroşe sonraki zincire, 7 çift kroşe, sıra sonuna kadar tekrar edin. 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 13: Yukarıdaki sıradaki gibi tekrar edin ama 7 yerine 8 çift kroşe kullanın. 3 çift kroşe, 8 çift kroşe ve 3 zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 14: Aynı şekilde devam edin 1 çift kroşe, 5 çift kroşe aynı zincire, 3 zincir çekin ve çevirin.

Sıra 15: Aynı şekilde devam edin 9 çift kroşe, 3 çift kroşe aynı zincire, 9 çift kroşe, 3 zincir çekin ve çevirin.

Sıra 16: Aynı şekilde devam edin, 9 çift kroşe, 5 çift kroşe aynı zincire, 9 çift kroşe, 3 zincir çekin ve çevirin.

Sıra 17: 10 çift kroşe, 3 çift kroşe aynı zincire, 10 çift kroşe, ( azaltma yapmayın) 3 zincir çekin ve çevirin.

Sıra 18, 19 ve 20: Sıra 7 ile aynı şekilde devam edin ve son sırada ipi kesin.

Kollar: Kol altı kenarındaki ikinci çift kroşeye ipi ekleyin. 3 zincir çekin, 6 çift kroşe, sonraki zincire 7 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, 7 çift kroşe, sonraki zincire 3 çift kroşe, 7 çift kroşe,* tekrarlama yapın. 3 zincir çekin ve çevirin.

Sıra 2: 2 zincir atlayın, 6 çift kroşe, sonraki zincire 3 çift kroşe, 7 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, 7 çift kroşe, sonraki zincire 3 çift kroşe, 7 çift kroşe,* sırayı tekrarladıktan sonra 3 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 3, 4, 5, 6 ve 7: Sıra 2’yi tekrarlayın, ipi kesin ve kolu dikin.
Boyun Kenarına Boncuk: Boyun kenarına ipi ekleyin, 4 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 1 çift kroşe, 2 zincir çekin ve sıra sonuna kadar işleme yapıp sıra sonunda ipi kesin.

Kesim: Kazağın çevresini kullandığınız tığdan daha küçük bir tığ ile ve ipek iplik ile tekli kroşe işleyin.
Sıra 2: 4 tekli kroşe, 4 zincir çekin, ilk zincire tığı kaydırın. Tüm kazak boyunca tekrar edin. Kol manşetlerini aynı şekilde tamamlayın.

Botlar: Ayağın üst kısmı ve taban: Diğer kalın olan tığ ile 10 zincir çekin, tığ tarafından ikinci zincire ve diğer tüm zincirlere birer tane tekli kroşe işleyin. 1 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin. Tüm zincirlere birer tane tekli kroşe işleyin, 7 sıra daha tekli kroşe işleme yapın. 27 zincir. Üst kısmın kenarı ile birleştirme yapın. Ayağın üst kısmına 9 tekli kroşe, parmak kısmına 9 tekli kroşe, ayağın diğer üst tarafına 9 tekli kroşe ve 27 zincirin her birine tekli kroşe işleyin.
Toplamda 7 sıra daha işledikten sonra ipi kesin, zincirin orta kısmına ipi ekleyin ve sıranın çevresine birer tane çift kroşe işleyin. (36 ilmek) 3 zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: Arka taraftaki ilmekler ile her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. Toplamda 7 sıra olana kadar işlemeye devam edin. İpi kesin, arka ve taban kısmını bota dikin. Kazakta olduğu gibi ipek iplik ile etrafı işleyin. Aynı şekilde diğer botu da işleyin.

Başlık: Kalın tığ ile 4 zincir çekin, zincirleri birleştirin, yüzüğün içine 6 tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 2: Her bir zincire 2 tane tekli kroşe işleyin. (12 ilmek) farklı renkte bir iplik ile sıra başlangıcını işaretleyin.

Sıra 3: 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, tüm sırayı aynı şekilde işleyin.

Sıra 4: Sonraki 2 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, tüm sırayı aynı şekilde işleyin.

Sıra 5: Sonraki 3 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

Sıra 6: Sonraki 4 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

Sıra 7: Sonraki 5 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

Sıra 8: Sonraki 6 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, tüm sırayı aynı şekilde işleyin.

Sıra 9: Sonraki 7 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, tüm sırayı aynı şekilde işleyin.

Sıra 10: Sonraki 8 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, tüm sırayı aynı şekilde işleyin.

Sıra 11: Sonraki 9 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

Sıra 12: Sonraki 10 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

Sıra 13: Sonraki 11 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

Sıra 14: Sonraki 12 zincire 1 tekli kroşe, sonraki zincire 2 tekli kroşe, aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin. Sonraki zincir ile birleştirme yapın ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 1: Sonraki 68 zincire 1’er çift kroşe, 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: Her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin sadece arka taraftaki ilmekleri kullanın. 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.
Sıra 2’yi 10 cm uzunluğa ulaşana kadar tekrar edin.

Ön Fırfır: 3 zincir çekin, 1 çift kroşe, sonraki zincire 3 çift kroşe, 2 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, 2 çift kroşe, sonraki zincire 3 çift kroşe, 2 çift kroşe, işleyip 8 defa daha tekrar yapın.

Sıra 2: 3 zincir çekin, tığ işini diğer tarafa çevirin, 2 zincir atlayın, 1 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, 2 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, 2 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, 2 çift kroşe, tüm sırayı işlemeye devam edin.
Sıra 3: 3 zincir çekin, tığ işini diğer tarafa çevirin, 2 zincir atlayın, sonraki zincire 5 çift kroşe, 1 çift kroşe, * 2 zincir atlayın, 3 çift kroşe, sonraki zincire 5 çift kroşe, 3 çift kroşe, tüm sırayı işlemeye devam edin ve ipi kesin.

Boyun Bandı: Ön taraftan tekli kroşe, arka ilmeklerden ve ikinci ön ilmekten işleyin. 3 sıra işlemeye devam edin. İpi kesin, ipek iplik ile işleme yapın.

bebek-seti-1bebek-seti-2bebek-seti-3bebek-seti-4bebek-seti-5bebek-seti-6bebek-seti-7bebek-seti-8bebek-seti-9

Bebek Seti Bölüm 1

Bebek Seti Bölüm 2

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/bebek-seti-nasil-islenir-adim-adim-anlatim/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir