Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 0-3, 3-6, 6-9 Ve 9,12 Ay İçin

Bu şirin projede 2 farklı renkte ip ile 3,75 mili metrelik tığ kullanılmıştır. İsterseniz orta kalınlıkta isterseniz de kalın bir bebek yünü ya da ipini tercih edebilirsiniz.

Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 0-3 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile işlemeye başlayın ve 9 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 2 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam ederek sonraki 2 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (22 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (30 zincir)

Sıra 3: 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin x3, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin x5 ve sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (38 zincir)

kemerli bebek patigi

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek tamamlayın. (38 zincir)

kemerli bebek patigi

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 28 tane tekli kroşe işleyin. (38 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

kemerli bebek patigi

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 4 tane çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 7 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2 ve 6 tane tekli kroşe işleyip işlemeyi tığ kaydırma yöntemi ile birleştirin. (32 zincir)

kemerli bebek patigi

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin x4, 7 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 6 tane tekli kroşe işleyin. (26 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın. (26 zincir)

kemerli bebek patigi

Parmak Kısmı: Başlarken 5 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (4 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe işleyin, son zincire 2 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir)

Sıra 3-6: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 4 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir) İpi uzunca bırakın.

kemerli bebek patigi

İkinci renk ile işlemeye başlayın ve toplamda 15 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 12 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (27 zincir)

kemerli bebek patigikemerli bebek patigi 8kemerli bebek patigi 9kemerli bebek patigi 10kemerli bebek patigi 11kemerli bebek patigi 12

Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 3-6 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile 11 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 3 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam edin ve sonraki 3 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (26 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (34 zincir)

Sıra 3: 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 3 tane tekli kroşe işleyin x3, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin x5 ve sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (42 zincir)

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek işlemeye devam edin. (42 zincir)

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 32 tane tekli kroşe işleyin. (42 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 4 tane çift kroşe, 2 tane çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 6 tane tekli kroşe, 2 tane çift kroşe birlikte x2 ve 8 tane tekli kroşe işleyip işlemeyi tığ kaydırma yöntemi ile birleştirin. (36 zincir)

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe birlikte x4, 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 8 tane tekli kroşe işleyin. (30 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın.

Parmak Kısmı: 5 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (4 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe, 2 tane yarım çift kroşe, son zincire 2 tane tekli kroşe son zincire ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir)

Sıra 3-7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe, 4 tane yarım çift kroşe, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (6 zincir) İpi uzunca bir şekilde bırakın.

Kemer: İkinci renk ile işlemeye geçin ve toplamda 15 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve sonra aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 12 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (27 zincir)

 

Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 6-9 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile 12 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam edin ve sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (28 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (36 zincir)

Sıra 3: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe sonraki zincire işleyin x3, sonraki 10 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin,  1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane yarım çift kroşe işleyin x5 ve sonraki 10 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. (44 zincir)

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek işlemeye devam edin. (44 zincir)

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 34 tane tekli kroşe işleyin. (44 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 4 tane çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte işleyin, 1 tane yarım çift kroşe, 10 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 9 tane tekli kroşe işleyin ve tığ kaydırma yöntemi ile işlemeyi birleştirin. (38 zincir)

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 4 tane yarım çift kroşe birlikte x4, 10 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 6 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 9 tane tekli kroşe işleyin. (31 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın. (32 zincir)

Parmak Kısmı: Başlarken 6 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (5 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe işleyin, son zincire 2 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir)

Sıra 3-6: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 5 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir) İpi uzunca bırakın.

Kemer: İkinci renk ile işlemeye geçin ve toplamda 16 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve sonra aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 13 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (29 zincir)

 Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir? 9-12 Aylık Bebek İçin

İlk renk ile 13 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve aynı zincire 3 tane tekli kroşe işleyin. Sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, son zincire 7 tane çift kroşe işleyin ve diğer taraftan işlemeye devam edin ve sonraki 4 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (30 zincir) Şimdi sırayı işaretleyin ve her bir sonraki sırada işareti bir sonraki sıraya kaydırın.

Sıra 2: Sırada olan ilk tekli kroşe ile başlayın ve sonraki 3 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (38 zincir)

Sıra 3: 1 tane yarım çift kroşe, 2 tane yarım çift kroşe sonraki zincire x3, sonraki 11 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin,  1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 5 zincire ikişer tane yarım çift kroşe x5 ve sonraki 11 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. (46 zincir)

Sıra 4: Bu sırayı zincirlerin arka tarafından işleyin ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek tamamlayın. (46 zincir)

Sıra 5: 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 8 tane çift kroşe, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 36 tane tekli kroşe işleyin. (46 zincir) İşareti diğer sıraya kaydırın ve tığı da kaydırıp ipi bağlayın.

Sıra 6: İkinci rengi işaretli bölgeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte, 4 tane çift kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 11 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane çift kroşe birlikte x2, 6 tane tekli kroşe, 2 tane çift kroşe birlikte x2 ve 10 tane tekli kroşe işleyip işlemeyi tığ kaydırma yöntemi ile birleştirin. (40 zincir)

Sıra 7: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane yarım çift kroşe birlikte x4, 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, 11 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe birlikte ve 10 tane tekli kroşe işleyin. (34 zincir)

Sıra 8: Tüm sırayı tığı kaydırarak işleyin ve ipi kapatın.

Parmak Kısmı: 6 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından 2. zincire tığı geçirin ve aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (5 zincir)

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 3 tane yarım çift kroşe, son zincire 2 tane tekli kroşe ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir)

Sıra 3-8: 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 5 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (7 zincir) İpi uzunca bir şekilde bırakın.

Kemer: İkinci renk ile işlemeye geçin ve toplamda 16 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından dördüncü zincire tığı geçirin ve sonra aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi kapayın. (12 zincir)

Sıra 2: İşlemeyi diğer tarafa çevirin, ilk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonda 3 tane tekli kroşeyi ilmeğe işleyin, diğer tarafa doğru 13 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi yeniden kapayın. (29

 Kemerli Bebek Patiği Nasıl İşlenir?

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/kemerli-bebek-patigi-nasil-islenir-0-3-3-6-6-9-ve-912-ay-icin/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir