Mickey Fare Yeni Doğan Seti Nasıl İşlenir?

Bu şirin seti işlemek için beyaz ip, siyah ip, kırmızı ya da pembe ip, 3, 4 ve 5 mili metrelik işleme tığları, iğne ve işaretleme malzemelerine ihtiyacınız var.

Mickey Fare

Şapka, Alt Kısım, Etek Ve Botlar

Mickey Fare Şapkası: Beyaz ip, siyah ip, pembe ya da kırmızı ip, 4,55 mili metrelik tığ (0-3 ay için) iğne, işaretleme malzemeleri, isteğe bağlı olarak artık ipler ya da sentetik malzeme ve papyonun ortası için şık bir düğme.

Şapka: Bu şapka sıralar halinde işlenecek bu yüzden kesinlikle aksi söylenmeden tığ kaydırıp birleştirme yapmayın.

Siyah ip ile yüzük yapın ve 1 tane zincir çekin.

Mickey Fare

Sıra 1: 12 tane tekli kroşeyi yüzüğün içine işleyin ve sonda yüzüğün bir ucunu iyice çekin.

Sıra 2: Her sıranın başında işaretleme yapın, sıra sonuna kadar her bir zincire 2 tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 3: Her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 4: İlk zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tane tekli kroşe işleyin ve yeniden 1 tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin.

Sıra 5: Her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 6: İlk zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe, 2 tane tekli kroşe işleyin ve yeniden sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin.

Sıra 7: Bu sırada her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin.

Mickey Fare

Sıra 8: Her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin.

Mickey Fare

Bundan sonra toplamda 20 sıra olana kadar tekli kroşe işlemeye devam edin.

Sırayı kapayın.

Mickey Fare

Kenarlar: Kenar işlemek size kalmış isterseniz işlemeyebilirsiniz de.

Eğer kenar işleme yapacaksanız, kırmızı ya da pembe ipi ekleyin ve aynı zincire tekli kroşe işleyip sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edin. Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Mickey Fare

Kulaklar (2 Ya da 4 Tane İşleyin)

Eğer kulakların kalkık durmasını istiyorsanız 2 tane işleyip, kulakları arkalı önlü birleştirip iç kısmını da elyaf ile doldurabilirsiniz. Eğer kulakların iç kısmını dolduracaksanız bu işlemeden 4 tane işleyin.

Siyah ip ile yüzük yapın ve 1 tane zincir çekin.

Sıra 1: Yüzüğe 12 tane tekli kroşe işleyin ve yüzüğün ipini sıkıca çekin.

Sıra 2: 1 tane tekli kroşe işleyin ve işaretleme yapın, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire 2 tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 3: Bu sırada her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 4: Aynı zincire 1 tane tekli kroşe, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin.

Sıra 5: Bu sırada her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin.

İşlemeyi kapayın. İç kısmı doldurun ve dikin.

Mickey Fare

Şapkayı ve kulakları düz olarak yerlerine yerleştirin. 2 kulak arasında boşluk bırakmayı unutmayın.

Mickey Fare

Papyon: Pembe ya da kırmızı ip ile 25 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: Her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 3-4: Sıra ikiyi tekrar edin. İşlemeyi yarıya katlayın ve 2 ucunu da tığ kaydırma yöntemi ile birleştirin.

Mickey Fare

Papyon İçin Merkez: Kırmızı ya da pembe ip ile 6 tane zincir çekin ve uzunca bir ip bırakarak işlemeyi kapayın.

Papyonu düzgün bir şekilde ekleyin.

Mickey Fare

Alt Kısım Ve Etek Seti: Beyaz ve siyah ve kırmızı ya da pembe ip, 5 mili metrelik işleme tığı, 1 düğme, yeni doğan bebek bezi, alt kısım için parça ve 1 tane iğneye ihtiyacınız var.

İşlemeye 45 tane zincir çekerek başlayın.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonunda 2 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: Aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire 1 tane çift kroşe işleyin. Sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 3: Aynı zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire 1 tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonunda 1 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 4: 1 zincirlik kısma tığı kaydırın, sonraki 9 zincire de tığı kaydırın. Sonraki 2 tane zincire birer tane çift kroşe işleyin, sonraki 23 tane zincire birer tane çift kroşe işleyin. Sıra sonunda 2 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 5: Aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sıra sonuna kadar her bir zincire 1 tane çift kroşe işleyin. Sıra sonunda 2 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 6: 2 tane çift kroşe birlikte işleyin ve son 2 zincire kadar her bir zincire 1 tane çift kroşe işleyin. Son 2 zincirde 2 tane çift kroşe birlikte işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 7: 2 tane çift kroşe birlikte, son 2 zincire kadar her bir zincire 1 tane çift kroşe, son 2 zincirde 2 tane çift kroşe birlikte işleyin ve 2 zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 8: 2 tane çift kroşe birlikte, son 2 zincire kadar her bir zincire 1 tane çift kroşe, son 2 zincirde 2 tane çift kroşe birlikte işleyin ve 2 zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 9, 10 ve 11: Sıra 8 ile aynı şekilde işleyin.

Sıra 12: Tüm sırayı her bir zincire birer tane çift kroşe işleyerek tamamlayın. Sıra sonunda 2 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 13-19 Sıra 12’yi yeniden işleyin.

Sıra 20: Tekli kroşe olarak işleme yapın.

Mickey FareMickey Fare 12

Düğmeyi dikin ve kenarları toparlayın.

Mickey Fare

Etek: Kemerin arka kısmında işleme yapın. Alt kısmı çevirin yani arka tarafı size baksın.

Sıra 1: Kırmızı ya da pembe ipliği ilk ön ilmekten sağ taraftan ekleyin ve 1 tane zincir çekin, 2 tane yarım çift kroşeyi ilmeklerin ön taraflarından işleyin, 2 tane yarım çift kroşe sıra sonuna kadar aynı şekilde işleyin. Sıra sonunda 2 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: Aynı zincire 1 tane çift kroşe, sıra sonuna kadar birer tane çift kroşe işleyin ve sıra sonunda 2 zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 3-6: Sıra 2’yi yeniden işleyin.

İşlemeyi kapatıp kenarları toparlayın.

Mickey Fare

Kuyruk İşlemesi: Siyah ip ile 25 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar tekli kroşe işleme yapın.

İşlemeyi uzun ip bırakarak kapayın. Alt kısmın altıncı sırasına kuyruğu dikin.

Mickey Fare

Puantiyeler: Beyaz ip ile yüzük yapın ve yüzüğün içine 6 tane yarım çift kroşe işleyip sıkıca ipi çekin. Daha sonra ilk yarım kroşenin tepesine tığı kaydırın. İşlemeyi kapayın.

Toplamda 6 ya da 7 tane puanten işlemesi yapın. Puantenleri eteğe dikin.

Mickey Fare

Botlar: Beyaz, siyah, kırmızı ya da pembe ip, 3 ve 3,5 mili metrelik işleme tığları, iğne ve işaretleme malzemelerine ihtiyacınız var.

Sıra halinde işleme yapılacak bu yüzden işlemeyi tığ kaydırıp birleştirmeyin.

Kırmızı ya da pembe ip ile 12 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 7 tane tekli kroşe, 1 tane yarım çift kroşe, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe, son zincire 5 tane yarım çift kroşe işleyin ve üçüncü yarım çift kroşeyi işaretleyin. İşlemeyi diğer tarafa çevirin. Şimdi işlemenin diğer tarafından sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe, 1 tane yarım çift kroşe, 7 tane tekli kroşe işleyin ve son zincire 2 tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 2: Bir önceki sıradan ilk tekli kroşeye 1 tane tekli kroşe işleyin, 8 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane tekli kroşe, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe ve 1 tane tekli kroşe işleyin. Bu noktayı işaretleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe, ve 1 tane tekli kroşe, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe, 9 tane tekli kroşe, sonraki 2 zincirin her birine birer tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 3: Bir önceki sıradan ilk tekli kroşeye 1 tane tekli kroşe işleyin, 9 tane tekli kroşe, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe, 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe, 1 tane tekli kroşe işleyin ve sırayla 3 tane tekli kroşe işleyin. İkinci tekli kroşeye işaretleme yapın. 1 tane tekli kroşe, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe, 1 tane tekli kroşe, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe, sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe, son 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve sonraki zincire tığı kaydırın.

Sıra 4: 1 tane zincir çekin, arka ilmeklerden işlemeye devam edin, 1 tane zincir çekin, 18 tane tekli kroşe, 1 tane tekli kroşe (işaretleme yapın)  22 tane tekli kroşe, bir önceki sıradan ikinci tekli kroşeye tığı kaydırın, baştaki 1 zincir-tekli kroşeyi atlayın ve işlemeyi kapayın.

İpin rengini bir sonraki sırada beyaz ile değiştirin, kapadığınız zincirlerden geriye doğru 3 zincir sayın, beyaz ipi bu noktaya ekleyin.

İlmeklerin her iki tarafından tığı kaydırarak devam edeceksiniz.

Sıra 5: 2 zincir çekin (1 tane yarım çift kroşe olarak sayılacak) 13 1 tane yarım çift kroşe, 2 yarım çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe, 2 yarım çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe (işaretleme yapın) 2 yarım çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe (işaretleme yapın) 1 tane yarım çift kroşe, 2 yarım çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşe, 1 yarım çift kroşe birlikte, 1 tane yarım çift kroşeyi de son 13 zincire işleyip tığı kaydırın ve 1 tane yarım çift kroşe işleyin.

Sıra 6: 2 zincir çekin, sonraki 10 zincire birer tane yarım çift kroşe, 2 yarım çift kroşe birlikte, 1 yarım çift kroşe birlikte (işareti kaldırın), 1 yarım çift kroşe (işareti koyun) 1 yarım çift kroşe, 1 yarım çift kroşe birlikte, 1 yarım çift kroşe, 1 yarım çift kroşe birlikte, yarım çift kroşe son 13 zincire işleme yapın, tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Sıra 7: 1 zincir çekin, sonraki 7 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin, 2 yarım çift kroşe birlikte, yarım çift kroşe, 2 yarım çift kroşe birlikte, yarım çift kroşe (işareti kaldırın) 2 yarım çift kroşe birlikte (işaret koyun) 1 yarım çift kroşe, 2 yarım çift kroşe birlikte, 1 yarım çift kroşe sonraki 9 zincire işleyin ve tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin.

Sıra 8: 1 zincir çekin ve sıra sonuna kadar birer tane tekli kroşe işleyin. Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (işareti kaldırın ve yeni işareti koyun). İşlemeyi kapayın ve kenar kısımları toparlayın.

Kafa İşlemesi: Siyah ip ile yüzük yapın ve 3 tane zincir çekin. Yüzüğün içerisine 11 tane çift kroşe işleyin. İşlemeyi sıkı bir şekilde kapayın.

Kulak İşlemesi: (2 tane işleyin) Siyah ip ile yüzük yapın ve 2 zincir çekip yüzüğün içerisine 11 tane yarım çift kroşe işleyip 2 zincirin üzerinden tığı kaydırın.

Kulakları kafaya uygun olarak dikin.

Papyon: Kırmızı ya da pembe ip ile 6 tane zincir çekin.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, kalan zincirlerin her birine de birer tane tekli kroşe işleyin. (5 tekli kroşe)

Uzun ip bırakarak işlemeyi kapayın. 6 ila 8 parça küçük pembe ip kesin. İpleri papyonun ortasını merkez olarak belirlemek için orta kısımdan papyona bağlayın.

Papyonu kafanın üst kısmına dikin ve gerekli ise kenarları toparlayın.

Mickey Fare Yeni Doğan Seti Nasıl İşlenir? Bölüm 1

Mickey Fare Yeni Doğan Seti Nasıl İşlenir? Bölüm 2

Mickey Fare Yeni Doğan Seti Nasıl İşlenir? Bölüm 3

 

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/mickey-fare-yeni-dogan-seti-nasil-islenir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir