Sarımsak Gribe İyi Gelir mi?

Grip, Sarımsak, Soğuk Algınlığı,

Sözü fazla dolaştırmadan söyleyeyim; evet, sarımsak gribe iyi gelir. Ancak bazen gribin çok yüksek ateşe, aşırı halsizliğe ve bitkinliğe, kas ve eklem ağrısına, orta kulak iltihabı, bronşite, hatta zatürreye yol açabileceğini ve sadece sarımsakla tedavisinin mümkün olmadığını unutmamak gerekir. Sarımsak, daha çok başlangıç aşamasındaki gribe ve solunum yollarında görülen hafif bir viral enfeksiyon olan soğuk algınlığına iyi gelir. Şiddetli grip tedavisi için vakit kaybetmeden bir doktora görünmenizi ve doktorunuzun vereceği ilaçları kullanmanızı öneririm.

Gribe Karşı Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Önce 1-2 diş sarımsağın kabuklarını temizleyin ve 1-2 yemek kaşığı zeytinyağının içine atın. Daha sonra bu sarımsakları bütün olarak yiyebilirsiniz. Eğer sarımsağın tadı ve kokusu ağır gelirse ekmek içiyle birlikte yiyebilirsiniz. Sarımsağın etkisini göstermesi için 1 haftaya kadar sabretmeniz gerekiyor.

Sarımsağın bir diğer kullanım şekli ise sarımsak ve bal kullanarak hazırlanan çaydır. Bu çayı hazırlamak için, çok ince dilimlenmiş 1-2 diş sarımsağı, 4-5 yemek kaşığı balla karıştırarak kasenin üstünü kapatın ve 8 saat kadar bekletin. Daha sonra bu karışımdan, her sıcak su dolu bardak için 1-2 çay kaşığı kullanarak çayınızı hazırlayabilirsiniz. Balı, sıcak suya eklediğinizde tamamen eriyene kadar iyice karıştırın.

Kaynak: http://www.onikibilgi.com/sarimsak-gribe-iyi-gelir-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir