Zigzag Model Bebek Elbisesi Nasıl İşlenir?

2 farklı renkte ip ile istediğiniz tığ ölçülerinde bu şık ve şirin bebek elbisesini işleyebilirsiniz.

Zigzag Model Bebek Elbisesi Nasıl İşlenir?

Zigzag Model

Elbise İşlemesi

Zigzag Model

Sıra 1; /düz taraf size bakacak şekilde) ilk ip ile 35 veya 38 veya 40 ya da 45 ya da 48 tane zincir çekin. Daha sonra da ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Zigzag Model

Sıra 2; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 6 (18, 19, 8 ya da 23) tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 (2,1,2,2) zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda tığı 40, (40,40, 50, 50) zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Zigzag Model

Sıra 3; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 3 (3, 3, 4 ya da 4) tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda tığı 50 (50, 50, 60, 60) zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Sıra 4; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 4 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Zigzag Model

Sıra 5; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 5 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Sadece 3 Aylık Bebek İçin

Sıra 6; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 5 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 8 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.(78 tane işleme yaptınız)

Zigzag Model

Sıra 7; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 17 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 17 zinciri atlayın, sonraki 22 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 17 tane zinciri atlayın ve sonraki 5 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve 2 tane zincir çekin. (44 tane işleme yaptınız)

Sadece 6 Aylık İçin İşleme

Sıra 6; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 6 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve 2 tane zincir çekin. (80 tane işleme yaptınız)

Zigzag Model

Sıra 7; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 19 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve 2 tane zincir çekin. (84 tane işleme yaptınız)

Sıra 8; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 18 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 18 zinciri atlayın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 23 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 18 tane zinciri atlayın ve sonraki 5 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve 2 tane zincir çekin. (50 tane işleme yaptınız)

Sadece 12 Ay İçin İşleme

Sıra 6; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 6 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.(80 tane işleme yaptınız)

Sıra 7; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 9 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.(88 tane işleme yaptınız)

Zigzag Model

Sıra 8; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın ve bundan sonra her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Zigzag Model

Sıra 9; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 20 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 19 zinciri atlayın, sonraki 25 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 19 tane zinciri atlayın ve sonraki 5 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve 2 tane zincir çekin. (50 tane işleme yaptınız)

Sadece 18 Aylık Bebek İçin İşleme

Sıra 6; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 7 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.(90 tane işleme yaptınız)

Sıra 7; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın ve sonraki 44 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.(92 tane işleme yaptınız)

Sıra 8-9; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Zigzag Model

Sıra 10; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 21 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 20 zinciri atlayın, sonraki 26 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 20 tane zinciri atlayın ve sonraki 5 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve 2 tane zincir çekin. (52 tane işleme yaptınız)

24 Aylık Bebek İçin İşleme

Sıra 6; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 7 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.(90 tane işleme yaptınız)

Sıra 7; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın ve sonraki 10 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.(98 tane işleme yaptınız)

Sıra 8-10; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

Zigzag Model

Sıra 11; İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 23 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 21 zinciri atlayın, sonraki 28 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki 21 tane zinciri atlayın ve sonraki 5 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve 2 tane zincir çekin. (56 tane işleme yaptınız)

Zigzag Model

Tüm Beden Ölçüleri İçin

Sıra 8; (9, 10, 11, 12) İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (52, 52, 54, 58 tane işleme yaptınız)

Sıra 9; (10, 11, 12, 13) İlk önce 2 tane zincir çekin, sonraki zinciri atlayın, sonraki 22, (25, 25, 26, 28) zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. 48 (54, 54, 54, 60tane işleme yaptınız)

Zigzag Model

Etek İşlemesi

Sıra 10; (11, 12, 13, 14) aynı zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 3 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 3 tane çift kroşe birlikte işlemesi yapın ve son 5 zincir kalana kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (48 54, 54, 54, 60 tane işleme yaptınız)

Sıra 11; (12, 13, 14, 15) sonraki zincire tığı kaydırın, ikinci renge geçin, 3 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, son 3 tane çift kroşe birlikte işlemesi ile başlayın, aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 3 tane çift kroşe işlemesi yapın ve son 5 zincir kalana kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Son 5 zincirde sonraki 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve sırayı tamamlayın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. 64 (72, 72, 72, 80

tane işleme yaptınız)

sıra 12; (13, 14, 15, 16) sonraki zincire tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. 80 (90, 90, 90, 100

tane işleme yaptınız)

Sıra 13; (14, 15, 16, 17) sonraki zincire tığı kaydırın, ilk renge geçin, 3 tane zincir çekin, aynı zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 3 tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin.

Sıra 14; (15, 16, 17, 18)–21 (24, 25, 28, 30) Bundan sonra sıraları yeniden tekrar ederek ve renkleri değiştirerek işlemeyi büyütmeye devam edin.

Sırayı tamamladığınız zaman ipin rengini değiştirmeyin.

Son Sıra; 1 tane zincir çekin, ilk 3 zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Zigzag Model

Boyun Hizası

Sıra 1; (düz taraf size bakacak şekilde) ilk renkteki ip ile sıra birin arka tarafına tığı kaydırın, 1 tane zincir çekin ve sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Kol Kenarları

Bu işlemeden 2 tane işleyin.

Sıra 1; (düz taraf size bakacak şekilde) ilk renkteki ip ile kolun arka kısmından tığı kaydırın ve ipi birleştirin, 1 tane zincir çekin, ilk zinciri atlayın ve kol altından son 2 zincir kalana kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane yarım çift kroşe birlikte işlemesi yapın, orta kısma 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane yarım çift kroşe birlikte işlemesi yapın ve kalan her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 2; İlk önce 1 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Tamamlama Aşaması

Kenar kısımları işleyin ve gerekirse bloklama yapın.

Zigzag Model Bebek Elbisesi Nasıl İşlenir?

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/zigzag-model-bebek-elbisesi-nasil-islenir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir